Manas atsauksmes par izrādi “Sen jau tā vajadzēja, Zaķi”

Foto no izrādes "Sen jau tā vajadzēja, Zaķi"

Anta Aizupe un Mārtiņš Upenieks

Dirty Deal Teatro savā mājīgajā miteklī priecē ar stāstu par Ezīti un Lācēnu.

 Ezītis un Lācēns ir divi draugi, kas zina viens par otru visu. Viņi pazīst viens otra stiķus un niķus. Viņi ir tik saraduši viens pie otra, ka nezina, ko darītu, ja otra vairs nebūtu.

Pēc nosaukuma varētu spriest, ka izrāde domāta bērniem, bet šoreiz tas ir mānīgi. Tā paredzēta pieaugušo publikai, kā pasakas “Ezītis miglā” viena no variācijām.

Izrādē caur pasaku tēliem tiek skaidrotas svarīgākās tēmas dzīvē: uzticība, draudzība, ziedošanās un iecietība. Ikdienā mēs skrienam no mājām uz darbu, no darba uz mājām un piemirstam tās lietas. Tik daudz gribas paveikt, lai nākotne mirdzētu košākās krāsās, tāpēc ir jāsteidzas. Bet draugus nedrīkst aizmirst, jo savādāk jau nebūs ar ko pavadīt to rožaino nākotni.

Ezītis un Lācēns daudz neko nezina par apkārtējo pasauli, viņi pat neapjauš, kas notiek blakus mežā. Bet ko tas viņiem maina? Viņi rūpējas viens par otru, viņi daudz runājas par svarīgām un nesvarīgām lietām. Viņu dzīve ir harmoniska. Dzīve mežā paiet kā mazā paradīzes ligzdiņā. Es gribētu ik dienu vakarēt kopā ar Ezīti un Lācēnu. Sajust to mieru un laimi pēc tās skriešanas. Vienkārši pasēdēt klusumā un sajust otra elpu.

Bet Ezīti tomēr moka ziņkāre – kas slēpjas blakus mežā? Viņš dodas to noskaidrot. Un atgriežoties viņš vairs nav tāds pats, kā bija iepriekš. Galva ir pilna ar jautājumiem, uz kuriem atbilžu nav. Un visu mūžu viņš dzīvojis, neko nezinot par to visu!

Lācēnam draudzība ar Ezīti ir svarīgāka par visu. Un viņš ir gatavs darīt visu, lai to saglabātu.

Lācēna lomā iejūtas Mārtiņš Upenieks, Ezīti spēlē Anta Aizupe un Zaķis – Kaspars Zāle atcilpojis no Valmieras Drāmas teātra kā viesis, jo katru reizi Zaķa lomā iejūtas kāds cits. Režisors izrādei ir Dmitrijs Petrenko.

Aktieri veikli un aizrautīgi stāsta par pasauli un tās iekārtojumu. Un tad gribas vaicāt sev – kur es tagad esmu? Vai mana pasaule ir savādāka nekā viņu? Un kā es varētu savējo pārveidot?

Par Zaķi. Viņš ir bailīgs un nedrošs, bet šausmīgs pļāpa. Viņš ir trešais liekais, kurš īsti bariņā neiederas, bet projām iet arī pats netaisās. Viņš ir tas, kas ienes humora dzirksti izrādē, jo līdz Zaķim tā ir tāda filozofiska domu virtene, kas liek parakņāties savā dvēselē.

Izrādē tiek iesaistīti arī skatītāji. Tā atmosfēra tiek padarīta vēl mājīgāka. Mēs visi esam vakarēšanas dalībnieki un ir tik jauki tur būt.

Cik svarīga Tev ir draudzība?

izrādes galvenie varoņi

Zaķis, Ezītis un Lācēns

Foto: Anastasija Golubeva

Padod šo rakstu tālāk! Facebooktwittergoogle_plustumblrmailby feather

, , , , , , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *