Manas atsauksmes par izrādi “Ziemas māja”

Foto no izrādes "Ziemas māja"

Spilveni -vectētiņš un vecmāmiņa

Ir saulains svētdienas rīts un es dodos uz Dirty Deal Teatro, lai skatītos radošās apvienības Nomadi izrādi „Ziemas māja”.

Mārtiņš Eihe kopā ar Ģirtu Rāviņu stāsta bērniem un pieaugušajiem par mazā Mārtiņa bērnību un viņa piedzīvojumiem vectēva mājās.

Siltās un mājīgās telpas sauktin sauc pēc kaut kā mīļa un ikdienā piemirsta.

Aktieri izspēlē visādas dzīves ainiņas. Tajās piedalās viņi paši, mainot lomas, kā arī lelles. Lelles ne to tiešākajā nozīmē- bārbijas ar uzpumpētām krūtīm, lūpām un pieliktām rozā matu šķipsnām, bet gan tādas mantas, ar kurām bērni mēdz spēlēties un iztēloties visdažādākos tēlus. Šoreiz tie ir spilveni ar pogām acu vietā un jostām, kas iezīmē vidukļa līniju. Vectēvam – spilvenam ir cepure un viņš ir platāks, bet vecmammai – spilvenam ir krelles un viņa ir raibāka. Vēl piedalās arī vairāki lāči.

Aktieri dažādus priekšmetus ar iztēles palīdzību pārvērš par dzīvām būtnēm vai objektiem ar pilnīgi citām funkcijām, kādas tiem bija iepriekš. Dažas koka pagales, kraujot tās vienu uz otras, kļūst par aku, bet cukura graudiņi paliek par smagiem ķieģeļiem. Izrādes sākumā no skapja izlien pats Mārtiņš, bet izrādes gaitā skapis kļūst par vectēva māju, kuru viņš pats ir būvējis.

Visi kopā lokam papīra lidmašīnas. Mazie ņurca baltās lapas, jo vēl nemāk īsti labi locīt, bet visi citi palīdz. Un tagad es māku uzlocīt labāko lidmašīnu, kas lido daudz, daudz tālāk! Bet brīnums rodas tad, kad mēs tās palaižam, jo tad tās vairs nav lidmašīnas, bet sniegpārslas, kas maigi lidinās apkārt kā ziemas putenī.

izrādes varoņi

Mārtiņš Eihe, Ģirts Rāviņš

Stāstos bērni uzzina, kāpēc ir četri gadalaiki un kas tajos norisinās, kas ir mūžs un dzīves cikls, kā rodas bērni un vēl citas lietas. Siltums un maigums staro no izrādes vadītājiem un bērnu sejiņās manāma ziņkāre, jo ir tik daudz lietu, ko viņi vēl nezina un nesaprot.

Un tas nekas, ka ziema šogad bija tik īsa un sniega bija gaužām maz. Tas brīnums un svētsvinīgā Ziemssvētku sajūta laužas no izrādes laukā un sniedz daudz pozitīvu emociju. Jo bērnība ir bezrūpības laiks un katra diena ir kā svētki, kā brīnums!

Vairāk par radošo apvienību Nomadi un turpmākajām izrādēm lasi šeit

Foto: Krista Burāne

Padod šo rakstu tālāk! Facebooktwittergoogle_plustumblrmailby feather

, , , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *