Dirty Deal Teatro izrāde “Nāves ēnā” jeb Dzīve kā spēle par izglābšanos

Karikatūra no izrādes "Nāves ēnā"

Pagājušajā nedēļā mani pozitīvi pārsteidza Dirty Deal Teatro ar savu jaunāko darbu- „Nāves ēnā” pēc R. Blaumaņa motīviem.

Nezināju ko gaidīt un tā bija pat labāk. Neatklāšu Jums visas detaļas, bet padalīšos ar iespaidiem.

Vēl ne reizi teātrī nebiju jutusies tik atraisīti. Izrādes – spēles vadītāji Jānis Znotiņš un Andrejs Polozkovs rūpējās par to, lai katrs apjauš situācijas nopietnību: tu, un neviens cits, tieši šajā mirklī esi atbildīgs par sevi un vairākiem desmitiem cilvēku, kas ir līdz ar tevi uz ledus gabala, kas ir iepeldējis jūrā. Nav vairs skaļo joku, sākotnējā čalošana pierimst. Pamatskolēni, jaunieši un cilvēki ar lielāku dzīves pieredzi visi ir kopā. Ir jāizdomā plāns, kā visiem izglābties.

Tur arī slēpjas visa spēles būtība. Skatītāji tiek ierauti notikumos un nekādi nedrīkst palikt ārpus tiem. Prāts sāk darboties citā režīmā. Atslābušais ķermenis saspringst, jo ir jābūt izturīgiem.

Visa spēles noskaņa un apkārtne rada pietiekami lielu ilūziju, lai skatītāji ar degsmi iesaistītos. Jūras šalkas, horizonta tālums un zvaigžņotā nakts. Es noticu un ļaujos. Un ne jau tikai prāts ir jādarbina. Spēles vadītāji ik pa laikam uzdod jautājumus, kas liek aizdomāties un tad pazūd laiks un telpa, ir tikai sajūtas vienatnē. Tieši šīs sajūtas ir visinteresantākās – tu satuvinies ar svešiniekiem kā ar lielu ģimeni, bet tajā pašā laikā stāstu uztver ļoti subjektīvi un laid tikai caur sevi.

Es kliedzu skaļi, no visas sirds, es māju ar savu sarkano džemperi, kāpu uz cilvēkiem, bet tik un tā biju atkarīga no jūras un saviem biedriem. Izrāde man ļāva atkal sajusties kā bērnam: brīvam, bezbailīgam un muļķīgam. Pēc izrādes vēl kādu laiku domāju par to, ka arī dzīvē vajag saņemties un cīnīties, jo mans stāsts vēl nav uzrakstīts, es to rakstu tagad.

Iesaku visiem šo izklaidi kopā ar bērniem! Būs gan jautri, gan arī par ko padomāt!

Padod šo rakstu tālāk! Facebooktwittergoogle_plustumblrmailby feather

, , , , , , , , , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *