Loading Notikumi

« All Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Izrāde Persiešu valodas stundas

4. decembris, 2017 19:00 - 21:00

Godalgotā krievu dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas „Persiešu valodas stundas” pamatā ir izdomāta epizode no izcilā poļu-ebreju rakstnieka Bruno Šulca dzīves. Šulcs tika nogalināts 1942.gadā Drogobičā.

Koncentrācijas nometnē uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Tā kā nometnē ir lielākoties ebreji, no viņiem reti kurš zina persiešu valodu. Patiesībā neviens, tāpēc viņi visi dodas uz krāsni.

Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Ja vien Ginters dos maizi viņa nabaga izsalkušajam dēliņam.

Izrāde notiek Žaņa Lipkes – 2.pasaules kara laika ebreju glābēja – memoriālā muzeja telpā, kas tikusi īpaši piemērota šīs lugas iestudēšanai.

Piedalās
dramaturgs un režisors Genādijs Ostrovskis (Maskava),
aktieri Elita Kļaviņa (JRT), Rihards Lepers, Marija Daņiļuka, Jolanta Strikaite-Lapiņa,
scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu un animācijas māksliniece Velta Emīlija Platupe, komponists Jēkabs Nīmanis, horeogrāfe Agate Bankava, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko,
producenti Māris Gailis un Henrieta Verhoustinska.

Detaļas

Datums:
4. decembris, 2017
Laiks:
19:00 - 21:00
Mājaslapa:
http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/teatris/cits/persiesu-valodas-stundas-227403/